Välkommen till SARK - Skövde Amatörradioklubb


- Nyheter - 

Vårträff för våra medlemmar
Den fjärde maj så välkomnar vi våra medlemmar plus några extra inbjudna till en vårträff. Separat inbjudan har skickas ut via mejl.

Då vi är en klubb som har medlemmar utspritt runt om i länet samt även utanför länet så har vi valt att ha en medlemsträff på en lördag. Detta då flera av våra medlemmar av olika anledningar kan ha svårt att dyka upp på våra ordinarie tisdagsträffar pga t.ex jobb eller långa avstånd. Vi har även bjudit in några extra personer utöver våra medlemmar som vi gärna skulle vilja träffa och säga hej till. 

Saknar du som medlem den inbjudan som under lördagen den 13 april skickades ut så ta kontakt med SM6TOB ordnar vi detta. 

Observera att vi behöver få svar ifrån vilka medlemmar som planerar att dyka upp för att kunna förvarna restaurangen vi ska äta på. Mer om detta står i inbjudan.

/Styrelsen SK6EI